Amb motiu del Dia internacional contra l’assetjament escolar, els alumnes de l’optativa de psicologia de segon de batxillerat del Col·legi Sant Ermengol han preparat una activitat anomenada Bons Dies per conscienciar sobre el bullying als alumnes des de cinquè de primària fins a segon de Batxillerat d’aquest centre escolar.

Es tracta d’un espai perquè alumnes i docents reflexionin conjuntament sobre l’assetjament escolar, amb la participació de testimonis, i amb reflexions i contes. “Aquesta activitat té per objectiu formar i fer créixer com a persones els nostres alumnes, i transmetre’ls els valors de la nostra escola”, va explicar Maria Josep Pascual, des del servei d’Assessorament Psicopedagògic del Col·legi Sant Ermengol. Durant la jornada, es repartirà una polsera amb el rètol #tractembétothom.

Bon dia Andorra


Comentaris

Bons Dies, un espai per reflexionar i tractar bé tothom — No hi ha comentaris

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

*

Tornar a l'Inici